שאלות תשובות

זוגיות עוצמתית מתחילה בתקשורת

כתבו לי מה הייתם רוצים להשיג או לשנות ואחזור אליכם עם התשובה, אפשר גם לדבר טלפונית אם אתם מעדיפים.

יש לכם שאלה?

במהלך המפגשים ובשיחות המקדימות עמכם אני פוגשת שאלות רבות: על השיטה שלי, על המהות האמתית של טנטרה, על ההבדלים בין חרמנות לעונג, הקשר בין הנאה לריפוי ועוד. ריכזתי בעמוד זה כמה מהחשובות שבהן. אם יש לכם שאלה שלא מופיעה כאן – כתבו לי מטה ואשמח לענות עליה.

טנטרה זו גישה שעוסקת בהתפתחות אישית באמצעות חיזוק המודעות העצמית והחיבור שלנו לעצמנו ולסביבה. השיטה מלמדת אותנו כיצד לעבוד עם האנרגיה המינית שלנו כדי לייצר עוצמה, נוכחות ואינטימיות – באמצעות תשומת לב, סקרנות, תקשורת והקשבה למרות שהנטייה הטבעית הרבה פעמים היא לחפש את הסיפוקים המיידיים, כאשר מקיימים יחסי מין בצורה מחוברת ומודעת, אפשר להתמיר אנרגיה מינית ליצירה, עשייה, התעלות, עונג, אינטימיות בין בני זוג, ועוד המון דברים אחרים.

 

אינטימיות היא קרבה בין שני אנשים, והיא אחד היסודות החשובים ביותר בקיום יחסי מין מחוברים ומודעים. יחד עם זאת, היא לא קשורה בהכרח ביחסי מין: אפשר לבנות אינטימיות באמצעות מגע או ליטוף קל, והיא יכולה להגיע גם ללא כל מגע, רק מלהרגיש את האדם שמולכם – פשוט לשבת במשך רבע שעה ולהסתכל זה לזו בעיניים. כשמצליחים לתת לאדם שממול לראות אתכם כפי שאתם באמת – אתם לומדים לראות אותו מבפנים ולהרגיש אותו. לפעמים התחושה היא שהייתם בתוכו, וזו אינטימיות ברמה הכי גבוהה שאפשר, שנובעת רק מתוך הנוכחות של שני הצדדים ברגע, ובחיבור שלהם לעצמם ולפרטנר שמולם.

אנרגיה מינית – הגי'ן, המכונה גם אנרגיית החיים, זו העוצמה הפנימית של כל אחד מאיתנו. ככל שאנחנו מחוברים אליה יותר ויודעים להשתמש בה בצורה נכונה ויעילה אנחנו מושכים יותר ומצליחים לממש את עצמנו מבחינה מקצועית ואישית.

מיניות זו היכולת להיות מועצם מעצמך. להשתמש בכלים שקיבלת כדי להשיג את השפע שהחיים מעמידים לרשותך בכל מובן – בריאות, זוגיות, קריירה ועוד. זה מתחיל במודעות ובחיבור למקור הכוח הפנימי שלך –  זה  שממלא אותך בחיים, וצריך לוודא שלא יתרוקן.

אנשים עם עיניים מבריקות הם אנשים עם אנרגיה. השאלה היא מה עושים איתה – האם אתה יודע להשתמש בה רק בחדר המיטות – כשהמטרה היא רק לפרוק את האנרגיה ולכבות את עצמך, או כחלק אינטגרלי בכל נדבך בחיים שלך, באמצעות הקשבה, פתיחות ואינטימיות.

ישנם לא מעטים מטפלים רגשיים, יועצים, פסיכולוגיים וסקסולוגים, אולם לאף אחד מהם אסור ליצור מגע עם המטופל. בסופו של דבר, לצד המתודולוגיות והשיטות הרבות, הטיפול הטוב ביותר הוא לימוד דרך הגוף – באמצעות מגע מדויק.

מגע מדויק אינו לחיצות קרות או טכניות, אלא מגע עם הקשבה והתייחסות פרטנית ואישית אליך. מדובר בחוויה רגשית עמוקה ומשמעותית, המוטמעת ישירות בגוף ומחלחלת אל תוך הלב. זה המקום הבטוח שבו אפשר להוציא לאור בצורה גלויה ובטוחה גם את הפחדים והסוגיות האינטימיות שהן טאבו להרבה אנשים.

עיסוי ארוטי עוסק בהנאה ובפורקן ואינו דומה בשום דרך לעיסוי טנטרי, שמהותו היא לימודית. טנטרה הוא בשום אופן אינו מפגש מיני, והוא תמיד נפתח בניקוי המחשבה ובתיאום ציפיות.

הפן החוויתי והעבודה עם הגוף הם חלק אינטגרלי בתהליך הלמידה, אבל הם מגיעים מתוך מקום לימודי, שנועד ללמד אתכם איך להשתמש באנרגיה המינית שלכם ואיך לייצר את החיבור הזה בכוחות עצמכם, במטרה להעצים אתכם בכל מקום בחיים.

הסוד לפתרון קבע של בעיות תפקודיות הוא לדעת להסתכל על הקושי כסימפטום של הבעיה האמיתית, ולרדת לעומקם של דברים כדי להבין מהיכן היא נובעת. רבות מהבעיות שלנו נובעות ממקום מנטלי או נפשי, וגם קושי בחדר המיטות לא מתחיל ונגמר שם, אלא חלק ממשהו גדול יותר שצריך לחקור ולהבין – משימה שקשה לבצע בהליכים רפואיים.

יתרה מזאת, הגוף שלנו מצטיין ביכולת ההחלמה העצמית שלו, ואנרגיה מינית לכשעצמה היא בעלת כוחות ריפוי. אלא שהתנאים הכי טובים עבורו לעשות את זה הם כשאנחנו נמצאים במקום בטוח, נאהב, מכיל ועוטף – ואת אלו לא ניתן לייצר בסביבה מוסדית או רפואית, שמהותה היא לקחת את הדברים למקום יבש ורפואי ולהתרחק עד כמה שניתן מהקרבה האישית.

לכן, כדי להגיע לפתרון האמיתי במקרים רבים אין צורך בטיפולים פסיכולוגיים או בפתרונות חיצוניים ומלאכותיים. אפשר לעשות את זה ממקום טוב, של למצוא את ההנאה שלכם ולהבין מה עושה לכם טוב, אבל מהמקום הכי פנימי והכי עמוק – זה שמייצר עונג אמיתי.

כשעושים את זה מגלים המון: למשל, בחלק מהמקרים אתם עשויים לגלות כי הקושי שלכם נובע מתגובה למשהו שמייצר הפרטנר או הפרטנרית שלכם ואינו קשור ישירות בכם. ומעבר לכך, כשמטפלים במהות ולא בסימפטום, אתם מרוויחים משהו שהוא הרבה יותר עוצמתי – מיצוי הפוטנציאל האישי שלכם בכל תחום בחיים.

סקס דומה במהותו לספורט: 10 הדקות הראשונות הן המאתגרות ביותר מבחינה פיזית, במהלכן הגוף מאבד הרבה כוח ומתעייף. במהלך פרק הזמן הזה אנחנו מכוונים לפורקן המיידי של החרמנות וסיפוק התאווה – קצת כמו בחיים, כשאנחנו מחפשים את התוצאה המהירה.

כשאנחנו שואפים לפורקן מהיר אנחנו ממקדים את כל ההנאה רק לאזור אחד בגוף – המפשעה, לשם נשאבת כל האנרגיה, כששאר הגוף נתקע. המשמעות היא שחרור האנרגיה המינית מבלי שנוצרת חדשה – והיחלשות.

רק לאחר כ-10 דקות מתחילים להשתחרר החומרים הנעימים כל כך, שעמם מגיעה גם החוויה העמוקה והמשמעותית של העונג. ולמרות שאצל לא מעט אנשים העונג הזה מקושר לטירוף, בפועל הוא מגיע מתוך עוצמה פנימית ומודעות, הרבה פעמים דווקא במצב שבו אתם רגועים במיוחד. זו המהות מאחורי הטנטרה – אותו עונג פנימי שמביא עמו התעלות, ריפוי והעצמה.

בהחלט כן. הג'ין – האנרגיה המינית שלנו (אנרגיית החיים) קיימת בכמות מוגבלת, והיציאה שלה מהגוף מחלישה את הגבר, שמתעייף ונרדם.

כשלא שופכים, האנרגיה הולכת למקומות אחרים – בין היתר למוח. כך, למשל, אותה האנרגיה יכולה לשמש אתכם גם להתפתחות האישית. מהסיבה הזו יש גברים רגישים יותר, שמעדיפים שלא לעשות סקס, כדי לשמר את האנרגיה הזו.

מצד שני, שפיכה היא גם סוג של התחדשות, ולכן נקודת המפתח כאן היא האיזון: לשפוך כשמגיעים לנקודה שבה צריך פורקן ושחרור, ומאידך למשוך ולהנות ככל שניתן ולא לעסוק רק ברצון להגיע לפורקן. זו המהות שמאחורי הטנטרה.

אורגזמה אנרגטית מתרחשת כשאנרגיה מינית מגיעה למוח ומעוררת חלקים רדומים. מדובר בחוויה בעוצמות מפתיעות, שרבים מאיתנו לא מעלים על הדעת שבכלל קיימות. כדי להגיע אליה נדרש ללמוד כיצד לעבוד עם אנרגיה בתדר גבוה מאד ולהניע אותה מבלי לגרום לה להיתקע או לחילופין מבלי להגיע לפורקן. זה לחלוטין אפשרי וישים – כל מה שנדרש הוא סקרנות, פתיחות, ורצון ללמוד.

כתבו לי

שאלות, התלבטויות, מחשבות – אשמח לסייע בכל דבר.

כל הזכויות שמורות לויקטוריה

צור איתי קשר ונפתור את הבעיה